NUSR-ET DÜNYA’YA TURQUALİTY İLE AÇILIYOR, PEKİ TURQUALİTY NEDİR?

Nusret Turquality ‘i keşfetti..

Hiç kuşkusuz son dönemin en popüler insanlarının başında Nusret Gökçe nam-ı diğer Nusr-et geliyor. Ülkede yıllardır tonlarca et satılmasına rağmen yarattığı markası, instagram,facebook gibi sosyal medyada yayınladığı paylaşımları, etlerini bir dövdüğü bir sevdiği, zaman zaman masaj yapıp zaman zaman şekilden şekle soktuğu videolarıyla, ve hiç kuşkusuz o tuz dökme ritüeliyle rakiplerine parmak ısırtan Nusr-et’ten bahsediyoruz.

Nusr-et kesme,pişirme,sunma işlerinde başarılı bir girişimci olduğu kadar, markasını tüm Dünyada duyurmak için akıllı bir hamleyle Abd ve İngilterede açacağı şubeleri için devletin desteğini arkasına almaya karar vermiş. Bu bağlamda Türk markalarının yurtdışına açılmasını desteklemek amacıyla kurulan Turquality programına başvuran Nusr-et çeşitli ülkelerde açacağı yeni şubeleri içinde bu destekten faydalanacağını belirtiyor.

Peki Nusretin bile ilgisini çeken Turquality nedir? Gelin yazımızın devam eden kısmında biraz inceleyelim;

– Turquality; basit deyimiyle bir hibe-destek programı değil, özellikle Marka bilinirliğinin sağlanması ve bunun neticesinde “Türk Malı” bilincinin oluşturulmasına katkı sağlayan bir programdır.

– Turquality desteklerinin bir kısmı “Limitsiz” bir kısmı ise çok yüksek tutarlardadır.
Bazıları şunlardır; http://www.turquality.com/destekler/turquality-destekleri


a) Destek İsmi: Tanıtım, reklam ve pazarlama Oran: %50 Limit: Limitsiz Süre: 5 Yıl + 5
b) Destek ismi: Ofis/depo/lokanta/kafe temel kurulum giderleri Oran: %50 Limit: 200.000 USD Süre: 5 Yıl+5
c) Destek İsmi: Sertifikasyon Oran: %50 Limit: Limitsiz Süre: 5 Yıl+5
d) Destek İsmi: Patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım tescili Oran: %50 Limit: 50.000 USD/Yıl Süre: 4 Yıl

Görüldüğü üzere bir markası olan veya markasını tüm Dünyada geliştirmek isteyen işletmelere Ekonomi Bakanlığı Turquality aracılığıyla hatırı sayılır destekler vermektedir. Bu destekleri kullanabilmek adına http://www.turquality.com/ adresindeki yönergeleri okumak ve ilgili birimlerle irtibata geçmek yeterli olacaktır. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir